ZAPISY DO KLASY PIERWSZEJ NA ROK SZKOLNY 2025/2026 - KLIKNIJ ABY ZOBACZYĆ >>>
Opcje widoku
Ikona powiększania tekstu
Powiększ tekst
Ikona pomniejszania tekstu
Pomniejsz tekst
Ikona zmiany kontrastu
Kontrast
Ikona podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Odnośnik do Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Resetowanie ustawień
Reset

Biblioteka zdalnie

Zachęcamy do sięgnięcia po książki podczas długiego pobytu w domu. Czytajcie! Dla uspokojenia, dla własnego rozwoju oraz dla przeżycia wspaniałych przygód pozostając we własnych czterech ścianach! Biblioteka szkolna zaprasza wszystkich do akcji 

Teraz czytamy w domu! 
 

Szukamy dla Was ciekawych książek online, udostępniamy przydatne linki, zwracamy uwagę na atrakcyjne wydarzenia online, proponujemy konkursy i książkowe zabawy oraz zapraszamy do biblioteki po nasze nowości.

 
Codziennie coś nowego. Każdego dnia przymusowego pobytu w domu proponujemy internetowe spotkanie z książkami. 
Możecie także kontaktować się z nami i przedstawiać swoje prośby lub propozycje pisząc na adres: bibliotekabol@wp.pl. Zapraszamy.
 
Zostańcie w domu i czytajcie!
 
Oto nasze propozycje na wakacyjne spotkania z książkami. 
 
 
 
Wakacje z książką - "letnie" tytuły
 
Wybraliście już wakacyjne lektury? Jeśli znajdzie się wśród nich miejsce na jeszcze jedną książkę, to obejrzyjcie nasz dzisiejsze propozycje. Wszystkie zawierają w tytule słowo "lato". Może przypadnie wam coś do gustu. Zapraszamy.

Utworzony za pomocą aplikacji Padlet
 
 
Wakacje z książką - niebieskie tytuły
 
Nasza letnia "trylogia" dobiega końca. Były już książki z zielenią i złotem w tytułach.

Dzisiaj proponujemy wakacyjne opowieści w barwach niebieskich i błękitnych, kojarzących się z bezchmurnym niebem i chłodem morskiej wody. Poszperajcie, może znajdziecie coś dla siebie.

 
 
 
ZŁOTO - ŻÓŁTE TYTUŁY
 
Były już "zielone tytuły" książek na wakacje. Pora na słoneczne barwy.
 
Proponujemy dla młodszych i nieco starszych czytelników książki, które w swoim tytule zawierają słowa złoty lub żółty. Kojarzące się ze słonecznym blaskiem i złotym piaskiem na plaży książki będą na pewno miłą rozrywką podczas wakacji.
Możecie ich posłuchać lub poczytać. Zapraszamy.
 
 
 
 
WAKACJE Z KSIĄŻKĄ - ZIELONE TYTUŁY
 
Lato i wakacje coraz bliżej. W naszym wakacyjnym cyklu sięgamy po kolorowe tytuły. Jakie barwy kojarzą wam się z latem? 
 
My wybrałyśmy trzy letnie kolory: 
  • zielony, jak lasy, parki i pola cieszące oczy zielenią roślin,
  • żółto - złoty, jak ciepłe promienie słońca i piasek na plaży,
  • niebieski, jak chłodna woda i błękitne, bezchmurne niebo.
Na dzisiaj proponujemy pięć  "zielonych" książek. Jest ich oczywiście dużo więcej. Możecie posłuchać naszych propozycji klikając na tytuł lub przeczytać, podążając za numerkiem. A jeśli chcecie, możecie zaproponować w komentarzu swoje ulubione kolorowe książki. Zapraszamy do zabawy. 
 
 
 
 
"WAKACYJNE" KSIĄŻKI

Dzisiaj proponujemy prawdziwie wakacje książki. Wszystkie zawierają w tytule słowo "wakacje". Może wybierzecie coś dla siebie. Dla każdego coś miłego.
 

Utworzony za pomocą aplikacji Padlet
 

 

 

WAKACJE Z  KSIĄŻKĄ - COŚ DLA PIŁKARZY

Często pytaliście w bibliotece o książki o piłce nożnej i piłkarzach. Proszę bardzo. Oto one. Przed wami 11 opowieści z motywem piłkarskim.

W naszym wakacyjnym cyklu proponujemy książki dla sportowców, ale nie tylko. Zapraszamy.

 

 

WAKACJE Z KSIĄŻKĄ - IGNACY I MELA NA TROPIE...

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami, zaczynamy więc zbierać nasze propozycje na letnie czytanki.

Zaczynamy od detektywistycznej serii "Ignacy i Mela na tropie złodzieja". W siedmiu zagadkowych opowieściach zakończenie jest częściowo zależne od czytelnika, gdyż to on decyduje, którą wersję zakończenia chce wybrać.

Jeśli więc lubicie książki, w których coś się dzieje i są zagadki do rozwikłania, "Ignacy i Mela na tropie złodzieja", będą dla was idealną propozycją lektury na wakacje. Przedstawiamy wam wszystkie części serii. Poczytajcie i posłuchajcie fragmentów. Zapraszamy.

 

 

 

DZIEŃ PRZYJACIELA

"Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas,
kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać".
Antoine de Saint-Exupéry


Z okazji Dnia Przyjaciela proponujemy książki, w których przyjaźń odgrywa kluczową rolę. Która z literackich przyjaźni wzruszyła Was najbardziej?

 

 

ZAGADKOWE POKOJE

Na długi weekend mamy dla was coś wyjątkowego. Lubicie rozwiązywać łamigłówki i zagadki, poszukiwać ukrytych skarbów? Właśnie teraz macie niepowtarzalną okazję poczuć dreszczyk emocji i sprawdzić się w roli detektywów. 

Przed wami literackie escape roomy. Ich tematyka nawiązuje do różnych książek. Zapraszamy.

Zajrzyjcie do wirtualnego pokoju zagadek, podejmijcie wyzwanie, grajcie i bawcie się książkami.

Zrobione przy pomocy aplikacji Padlet

 

 

WSZYSTKO O ZWIERZĘTACH

Zakończył się Tydzień Czytania o Zwierzętach. W ciągu tych 9 dni mieliście okazję posłuchać fragmentów 65 książek i obejrzeć 45 filmów o zwierzętach. Czekało was także 11 zwierzęcych niespodzianek. Mamy nadzieję, że świetnie się z nami bawiliście. Zawsze możecie wrócić do projektu i ponownie spotkać się ze swoimi ulubieńcami. Zapraszamy.


Na zakończenie Tygodnia przygotowaliśmy dla Was super niespodziankę - zwierzęce SUDOKU. Powodzenia.


Z kolei organizator akcji - FUNDACJA ABCXXI - ma dla Was ostatni konkurs Tygodnia Czytania – o koniach! Nagrodami są trzy audiobooki „35 maja”, ufundowane przez wydawnictwo Jung-off-ska, z autografami niezrównanego lektora – Piotra Fronczewskiego!

ZADANIE KONKURSOWE:

Prosimy o podanie tytułów trzech książek dla młodych czytelników, których bohaterami są konie i napisanie imion tych koni, a także wykonanie rysunku/obrazka przynajmniej jednego z nich (praca plastyczna płaska, technika dowolna).

Prace konkursowe należy przesyłać mailem na adres konkurs@cpcd.pl do 16 czerwca do godziny 12.00, w tytule wiadomości pisząc „35 maja”, w treści maila podając imię/imiona oraz wiek dziecka/dzieci – autora/autorów pracy.

REGULAMIN KONKURSU

 

 

O WILKU MOWA!

Jest bohaterem masowej wyobraźni i największą ofiarą stereotypów, uprzedzeń i … bajek.

W ciągu ostatnich 200 lat, na skutek prześladowań i eliminacji, jego populacja w Polsce znalazła się na granicy całkowitego wyginięcia, teraz liczy około 2000 osobników.

WILK – po objęciu go ochroną gatunkową, wraca do lasów, w których żył tysiące lat. Poznajmy go lepiej.

 

 

W ŚWIECIE OWADÓW

Różne historie o życiu owadów, którym wiele zawdzięczamy, a których na co dzień nie doceniamy. Lepsze poznanie tej najliczniejszej grupy zwierząt może być doskonałym wstępem do nauki o środowisku, do rozmów o zależnościach i prawach nim rządzących oraz o potrzebie jego ochrony.

Zapraszamy do słuchania, czytania, oglądania i, oczywiście niespodzianek.

 

 

DZIEŃ NIEDŹWIEDZIA

Witajcie w świecie niedźwiedzi!

Dzisiejszy dzień, w ramach OGÓLNOPOLSKIEGO TYGODNIA CZYTANIA,  poświęcony jest niedźwiedziom. Tym prawdziwym, największym drapieżnikom żyjącym w Polsce, ale także tym małym, sympatycznym misiom, ulubionym bohaterom dziecięcych książeczek. 


Czytajcie, słuchajcie, oglądajcie i bawcie się. Zapraszamy.

 

 

 

TRWA TYDZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

Piąty dzień Tygodnia Głośnego Czytania poświęcony jest żubrowi.

Bardzo rzadko rozmawiamy o "królu puszczy", mamy więc niepowtarzalną okazję dokładniej przyjrzeć się temu wyjątkowemu zwierzęciu. Zapraszamy do poczytania i posłuchania fragmentów ciekawych książek i obejrzenia filmów o polskich żubrach. Na koniec czeka was niespodzianka od Fundacja CPCD.

Niepostrzeżenie, w niedzielę obchodziliśmy Dzień Psa. Proponujemy więc wrócić i posłuchać książek o naszych pupilach. Zapraszamy.

 

 

KOCIE OPOWIEŚCI

Czwarty dzień Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom pod hasłem: „Cała Polska czyta dzieciom o zwierzętach”, po raz pierwszy zorganizowany w przestrzeni wirtualnej, poświęcony jest kotom.

Poznajcie prawdziwe historie bohaterskich kotów, kotki - przytulanki i koty z popularnych bajek. Zajrzyjcie też do działów poświęconych psim i ptasim bohaterom. Zapraszamy.

 

 

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM O ZWIERZĘTACH!

 
XIX OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ CZYTANIA DZIECIOM 
OD 30.05 DO 7.06


Tegoroczny Tydzień odbywa się wirtualnie, pod hasłem „Cała Polska czyta dzieciom o zwierzętach”. Każdy dzień poświęcamy innemu zwierzęciu. Opowiemy zarówno o naszych ukochanych domowych pupilach, jak i o dzikich gatunkach: wilkach, żubrach i niedźwiedziach. Będzie dużo czytania, mnóstwo ciekawych książek, konkursów i niespodzianek! Zapraszamy do wspólnej zabawy.

 


Pokażcie swoje ukochane czworonogi, podzielcie się książkami o nich. Napiszcie o swoich zainteresowaniach zwierzętami, narysujcie, zróbcie filmik, kolaż lub komiks. Przyślijcie nam swoje prace na adres biblioteki: bibliotekabol@wp.pl.

 

SKARPETKI POWRACAJĄ

Czy są tutaj fani niezwykle śmiesznych bajek o skarpetkach, które napisała Justyna Bednarek? Jeśli tak, to mamy dla wspaniałą wiadomość i niespodziankę.

SKARPETKI POWRACAJĄ


Justyna Bednarek napisała kontynuację historii uwielbianych Skarpetek. Pojawiły się już dwie kolejne książki i możecie całkiem za darmo posłuchać fragmentów "Nowych przygód skarpetek (jeszcze bardziej niesamowitych)" oraz trzeciej odsłony, pod zagadkowym tytułem "Banda Czarnej Frotte". A kiedy już wysłuchacie drugiej i trzeciej części możecie wrócić do pierwszej. Skarpetki nigdy się nie znudzą. Zapraszamy.

 

MULTIMEDIALNY DZIENNICZEK LEKTUR KLAS IV-VIII

Dzisiaj coś dla ósmoklasistów, ale nie tylko.

Zbliża się egzamin, warto więc przypomnieć sobie lektury: ich treść, motywy, które w nich występują. To na pewno pomoże podczas pisania rozprawki, charakterystyki lub opowiadania. Czasu pozostało niewiele, przygotowaliśmy więc cyfrowy katalog lektur w pigułce.

Znajdziecie w nim zebrane materiały o lekturach i innych tekstach literackich. Są wśród nich interaktywne prezentacje, infografiki, filmy, quizy, a nawet gry i escape roomy. Możecie też zajrzeć do tekstu lub wysłuchać fragmentów utworów. Korzystajcie do woli. Powodzenia.

Zrobione przy pomocy aplikacji Padlet

 

ZNAMY WIERSZE JANA BRZECHWY

Czy na pewno? Przypomnijmy sobie najpopularniejsze wierszyki. Posłuchajcie piosenek, pięknych recytacji, obejrzyjcie animacje i czytajcie, czytajcie ...

Zachęcamy też do udziału w ogólnopolskim konkursie plastycznym "Mój Brzechwa".

 

 

Wszystkim Mamom tego, co najlepsze!


Najlepsze życzenia dla wszystkich MAM! 

 

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji dla mam i o mamach. 
 
Tym, którzy jeszcze nie zdążyli przygotować prezentu, podrzucamy garść inspiracji. 

 

 

 

DO WYBORU, DO KOLORU!

Pamiętacie nasz biblioteczny "Pojedynek książek"? Wielu z was wzięło udział w typowaniu swojego książkowego faworyta.

Dzisiaj proponujemy wam podobną zabawę. My rekomendujemy dwie książki, a wy decydujecie, którą wybieracie. Co więcej, do was należy też decyzja, czy książkę przeczytacie, czy posłuchacie audiobooka oraz jakie zadanie wykonacie po przeczytaniu książki. Zapraszamy do zabawy.

 

 

WIRTUALNE STRONY KSIĄŻEK

Wiecie, że niektóre książki mają swoje strony? Przedstawiamy kilka. Zajrzyjcie do nich, poczytajcie, zagrajcie w grę lub pobierzcie materiały. Podróżujcie z bohaterami lub się z nimi bawcie. Jeśli znacie inne strony książek, napiszcie do nas lub sami dodajcie do tablicy.

Zrobione przy pomocy aplikacji Padlet

 

 

PODRÓŻ W CZASIE TO ŚWIETNA ZABAWA!

"Ucieczka Leonarda" jest pierwszą książką serii "Tajemniczy tunel"  Olafa Fritsche.

 

Albert, Lily i Magnus, odkrywają w piwnicy starej willi tunel, którym można podróżować do przeszłości! Przenoszą  się do Włoch czasów Leonarda Da'Vinci, spotykają tam słynnego artystę i tak zaczyna się ich niezwykła przygoda.

Leonardo musi uciekać z Mediolanu, a Lily i Magnus starają się mu pomóc. Wspierani przez Alberta budują maszynę latającą, którą planują odlecieć prześladowcom sprzed nosa!

Zachęcamy do przeczytania fragmentów "Ucieczki Leonarda", a po powrocie do szkoły sięgnięcia po cały cykl. Zapraszamy.

 

 

WSPÓLNE ZABAWY Z KSIĄŻKAMI

Wiemy, że warto czytać książki, bo rozwijają wyobraźnię, poszerzają słownictwo, uczą o świecie, pomagają zmierzyć się z problemami. Są także świetną rozrywką i zabawą.

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami. Zaproście do zabawy rodziców lub rodzeństwo.

 


"DETEKTYWI Z TAJEMNICZEJ 5"

Marta Guzowska jest autorką powieści kryminalnych dla dorosłych. Na wyraźne życzenie swoich dzieci wymyśliła serię książek "Detektywi z Tajemniczej 5" o śledztwach Anki i Piotrka. Dotychczas ukazało się pięć części cyklu, który łączy przygodową fabułę, elementy wiedzy o historii sztuki oraz interaktywną formę, gdyż każdy tom wymaga od czytelnika logicznego myślenia i rozwiązywania zagadek. Brzmi obiecująco, prawda?

Obejrzyjcie zwiastun pierwszego tomu - "Zagadka zaginionej kamei", przeczytajcie fragmenty książki i przekonajcie się, czy jest to lektura dla was. Zachęcamy.

 
A może sami spróbujecie nagrać filmik reklamujący książkę, którą chcielibyście polecić kolegom? Możecie do tego wykorzystać program Kizoa lub każdy inny, jaki znacie. Ciekawi jesteśmy waszych prac. Przyślijcie je nam na adres: bibliotekasp1bol@gmail.com.

 

POZNAJCIE TAJEMNICZĄ WYSPĘ

Lubiącym podróże i przygody polecamy powieść, która przeniesie was, razem z pięcioma rozbitkami, na tajemniczą, pełną zagadek, niespodzianek i wyzwań wyspę. Walka o przetrwanie pięciu ludzi i psa to kilkaset stron niesamowitych przygód i zaskakujących pomysłów.

Każdy, kto chciałby przeżyć przygodę nie wychodząc z domu, ma ku temu wyjątkową okazję. Polecamy!

Książkę możecie pobrać za darmo TUTAJ.

 

NAJPIĘKNIEJSZE BIBLIOTEKI

Najstarsze, największe, zaskakujące i wyjątkowe. Jedne są jasne, przestronne i nowoczesne, w innych odczuwamy ciężar wieków, jeśli na przykład są częścią starych klasztorów czy kilkusetletnich uniwersytetów. Wszystkie zachwycają i przyciągają czytelników jak magnez.

Na zakończenie Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek zapraszamy do obejrzenia najpiękniejszych, naszym zdaniem, bibliotek świata. Koniecznie zajrzyjcie do naszej galerii.

 

 

ŻYWE OKŁADKI - konkurs rodzinny

Biblioteka szkolna zaprasza wszystkich uczniów wraz z rodzinami do udziału w konkursie czytelniczo-fotograficznym.

Zadanie konkursowe polega na wykonaniu autorskiej fotografii inspirowanej okładką wybranej książki - przedstawiającej człowieka lub grupę osób. Nie oczekujemy dokładnej kopii okładki. Liczymy na kreatywną interpretację sytuacji z własną scenografią i kostiumami.

Termin zgłaszania prac 25.05.2020.

Zasady są proste:

  1. Wybierzcie jedną ze swoich książek i spróbujcie, z pomocą rodziny i dostępnymi w domu środkami, odtworzyć lub zinterpretować to, co znajduje się na okładce. Liczy się pomysł i kreatywność.
  2. Poproście kogoś z rodziny o zrobienie zdjęcia Waszej „żywej okładki” i prześlijcie je na nasz adres. 
  3. Do każdej „żywej okładki” należy dołączyć zdjęcie oryginału (okładki książki).
  4. Zgłaszane fotografie muszą być w pełni autorskie i podpisane imieniem i nazwiskiem uczestnika konkursu.
  5. Każdy uczestnik może przesłać dowolną ilość zdjęć. 
  6. Zgłoszenie prac na konkurs będzie uważane za wyrażenie zgody na publikowanie danych osobowych oraz rozpowszechnienie wizerunku na potrzeby przeprowadzenia i promocji konkursu (umieszczanie prac na szkolnej stronie internetowej).
  7. Zdjęcie konkursowe i zdjęcie oryginalnej okładki prześlijcie pocztą elektroniczną na adres: bibliotekasp1bol@gmail.com.
Zapraszamy!
 


HULAJNOGĄ PRZEZ SMOCZĄ WYSPĘ

Dominik Wieczorkiewicz, autor książki "Hulajnogą przez Smoczą wyspę" zaprasza do wspólnej podróży w poszukiwaniu smoków, Feniksa i jednorożców.

"Chciałbym Wam opowiedzieć, jak spełniłem swoje marzenie i hulałem po Smoczej Wyspie, czyli należącej do Jemenu niezwykłej wyspie Archipelagu Sokotra. Widziałem drzewa smocze, butelkowe... spotkałem piratów, poznałem wspaniałych ludzi!"

Dominik Wieczorkiewicz

 


BIBLIOTECZNE CO NIECO

W ramach obchodów Tygodnia Bibliotek odkrywamy biblioteczne tajemnice, zaskakujemy wyjątkowymi propozycjami oraz pokazujemy różne ciekawostki związane z książkami.

Zapraszamy do oglądania, słuchania i czytania.

 

A może macie ochotę na quizy, krzyżówki, labirynty i inne zgadywanki? 
Proszę bardzo. Oto one:

 

 

 

WIELKA LIGA CZYTELNIKÓW

Pomimo zamknięcia w domach, ,,Wielka Liga Czytelników” działa i bierzemy w niej udział.

Z przyjemnością informujemy, że w wyniku przebiegu etapu szkolnego i testu kwalifikacyjnego do etapu powiatowego konkursu ,,Wielka Liga Czytelników” zakwalifikowały się następujące osoby: 

  • Karolina Skibińska kl. 2b    
  • Igor Filipiak kl. 3c   
  • Joanna Łabaszczuk kl. 1c 

Serdeczne gratulacje i podziękowania! Powodzenia w kolejnym etapie.

 
Dzisiaj polecamy książkę "CUDOWNY CHŁOPAK" R.J. Palacio. 


Jest to książka dla lubiących wzruszające opowieści. Jeśli do nich należycie, koniecznie przeczytajcie fragmenty historii o Auggie - „cudownym chłopaku”, obejrzyjcie zwiastun adaptacji filmowej, a na pewno poszukacie tej niezwykłej książki.

 

 

GORZKA CZEKOLADA I INNE OPOWIADANIA O WAŻNYCH SPRAWACH

Polecamy 15 znakomitych opowiadań o tym, co w życiu najważniejsze: o szacunku, uczciwości, odpowiedzialności, wolności, sprawiedliwości, odwadze, życzliwości, przyjaźni, optymizmie i pięknie.

"Gorzką czekoladę i inne opowiadania o ważnych sprawach" napisali Paweł Beręsewicz, Wojciech Cesarz, Barbara Kosmowska, Andrzej Maleszka, Katarzyna Ryrych i Katarzyna Terechowicz.

Jak rozumieć wolność i jak z niej korzystać? Czym jest życzliwość, jak ją rozpoznać, jak okazywać – i czy można ją wycenić? Dowiecie się z dwóch udostępnionych opowiadań.

 

UWAGA! KONKURS!


Nawiązując do tytułu proponowanej dzisiaj książki i hasła Tygodnia Bibliotek - "Zasmakuj w bibliotece" - ogłaszamy konkurs na krótkie opowiadanie (8 -10 zdań) na dowolny temat z kulinarnym motywem.

Piszcie o różnych wydarzeniach, fantastycznych i realistycznych, puśćcie wodze fantazji i po prostu dobrze się bawcie. Liczy się pomysł! Ilustracje historyjek mile widziane.

Na opowiadania czekamy do 20 maja pod adresem: bibliotekabol@wp.pl.

 

 

 

SENSACJA, DUCHY, TAJEMNICE

Dzisiejsza porcja czytania i słuchania, czyli DANIE DNIA to "Pan samochodzik i niesamowity dwór" Zbigniewa Nienackiego. Zapraszamy do czytania tej powieści i przejrzenia innych naszych propozycji w TYGODNIU BIBLIOTEK.

Przygody Pana Samochodzika to obowiązkowa lektura wielbicieli sensacji. Poznajcie dziwaczny samochód i jego właściciela – specjalistę od ratowania skarbów i rozwiązywania zagadek z przeszłości.

Po śmierci właściciela starego dworu w Janowie – Pan Samochodzik obejmuje posadę kustosza nowo powstałego muzeum. Musi nie tylko przeprowadzić szczegółową inwentaryzację, ale też zmierzyć się z grasującymi we dworze duchami.

 

 

TYDZIEŃ BIBLIOTEK ONLINE

Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Bibliotek pod hasłem "Zasmakuj w bibliotece"! 
Zapraszamy wszystkich spragnionych dostępu do biblioteki i książek na prawdziwą ucztę literackich smaków, która trwać będzie od 8 do 15 maja 2020 r. Na ośmiu wirtualnych stołach zaserwujemy dla każdego coś dobrego. W naszym bibliotecznym menu znajdziecie:

  1. Głośne czytanie – poszukiwanie nowych smaków w polecanych książkach.
  2. Biblioteki i bibliotekarze – smakowanie świata niezwykłych bibliotek i bibliotekarzy.
  3. Wspólne zabawy – propozycje wspólnych zabaw - palce lizać! 
  4. Danie dnia – solidna porcja propozycji czytelniczych dla małych i dużych.
  5. Quizy – garść pysznych quizów, testów, labiryntów i krzyżówek. 
  6. Zagadki – wyborne zagadki, zadania na spostrzegawczość, łamigłówki, niespodzianki. 
  7. Konkursy – wyśmienite konkursy związane z biblioteką, książką, filmem. 
  8. Ciekawostki – rozmaite smaki i smaczki związane z książką i biblioteką.

Częstujcie się! Zapraszamy i życzymy samych smakowitych lektur!

 

 

LEGENDARNA ZGADYWANKA

Zapraszamy do zabawy z legendami. Czytajcie, słuchajcie i oglądajcie! Zachęcamy także do udziału w naszym legendarnym konkursie.

Czy znasz te legendy?
 

 

 

CZYTELNICY W SIECI, CZYLI KSIĄŻKOWE BLOGI I VLOGI

Lubienie książek i spędzanie czasu na czytaniu świetnie się odnajdują w internecie. Dzieje się tak między innymi dzięki BLOGOM, VIDEOBLOGOM. Odwiedź więc kilka takich miejsc, gdzie poczytasz lub posłuchasz o tym, co ciekawe. A będzie to o tyle atrakcyjne, i jak pokazuje życie,  skuteczne i wiarygodne,  bo często tworzone przez Twoich rówieśników. Czytaj! A może próbuj też nagrywać filmiki.

Czekamy pod adresem biblios1go2.pl@o2.pl i na Twoje filmiki, i na teksty czy komentarze. A może masz swój ulubiony blog?

VIDEOBLOGI

BLOGI

Zapraszamy też na naszego bloga moli książkowych "W labiryncie książek", na którym swoje ulubione książki polecają uczniowie naszej szkoły. Polecamy.

 

ZAPRASZAMY DO TEATRU

Wprawdzie możemy już wychodzić na spacery do lasu, to nadal bardzo dużo czasu spędzamy w domu. Czasem wybieramy się na wirtualną wycieczkę do muzeum, oglądamy filmy, dlaczego więc nie obejrzeć spektaklu teatralnego online? Wyszukaliśmy dla was kilka teatralnych propozycji. Zapraszamy.

„Calineczka” - retransmisja widowiska bajkowego 
wystawiona w Miejskim Domu Kultury w Łańcucie
 

„Gdzie jest babcia?” - spektakl Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie
 

Baśń o Smoku Wawelskim - Teatrzyk Kukiełkowy
 

 


URODZINY GRZEGORZA KASDEPKE

4 maja swoje urodziny świętuje Grzegorz Kasdepke. Z tej okazji przypominamy 10 książek tego popularnego pisarza. Po powrocie do szkoły, znajdziecie je w naszej bibliotece. Zapraszamy do czytania, słuchania i oglądania.

 


#MOJAFLAGA

Maj, jest szczególnym miesiącem w historii Polski. W pierwszych trzech dniach maja, obchodzimy w naszym kraju aż trzy ważne święta:

  • 1 maja: Święto Pracy – Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy. 
  • 2 maja: Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. 
  • 3 maja: Święto Narodowe Trzeciego Maja – rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja.

Każdego roku w naszej szkole organizowane są uroczystości upamiętniające majowe święta. W tym roku, wyjątkowo świętowanie musimy przenieść do Internetu. Zapraszamy Was do wspólnej akcji.

Zróbcie sobie zdjęcia z flagą lub sfotografujcie flagi umieszczone w waszym otoczeniu. Prześlijcie zdjęcia na adres: bibliotekasp1bol@gmail.com.

Wszystkie fotografie umieścimy w galerii i stworzymy z nich kolaż. Im więcej zdjęć, tym lepiej. Pokażmy, że jesteśmy razem i razem pokonamy trudny czas, a w przyszłym roku zorganizujemy wspaniałą majową uroczystość.

Tymczasem, poczytajcie o Konstytucji 3 maja i świętujcie z nami!




KONKURS „LEGENDY POLSKIE”

Zbliżające się majowe święta to doskonała okazja do odkrywania tajemnic polskiej kultury, np. poprzez legendy polskie.

Przygotowaliśmy dla was konkurs, w którym sami możecie zostać: piękną księżniczką, dzielnym rycerzem lub strasznym smokiem wyjętym prosto z Waszej ulubionej legendy! Zapraszamy do udziału!

Przypomnijcie sobie legendy polskie i weźcie udział w konkursie przygotowanym specjalnie dla was!

Co należy zrobić? Mamy dwie propozycje:

  1. Wykonajcie pracę plastyczną w dowolnej technice przedstawiającą wybraną postać z jednej, wybranej legendy polskiej (z listy poniżej). Zróbcie jedno zdjęcie swojej pracy i prześlijcie na adres: bibliotekabol@wp.pl.
  2. Wykonajcie zdjęcie przedstawiające siebie w samodzielnie przygotowanym kostiumie wybranej postaci z legendy polskiej  (z listy poniżej). Zdjęcie prześlijcie na adres: bibliotekabol@wp.pl.
Wybierzcie jedną z następujących legend polskich:
Posłuchajcie!
 
 

 


NASZE CZYTANIE

Posłuchajcie! Zajrzyjcie na stronę Fundacji Słowo i Kropka.
Znajdziecie tutaj bajki i opowiadania z różnych stron świata, legendy i lektury szkolne czytane przez aktorów znanych i mniej popularnych.

Możecie posłuchać takich lektur jak „W pustyni i w puszczy” H. Sienkiewicza, „Katarynka” B. Prusa, „Brzydkie kaczątko” H. Ch. Andersena, „Mały książę” A. de Saint-Exupéry’ego, "Przygody Tomka Sawyera" Marka Twaina i wielu innych. Niedługo będą pojawiać się kolejne tytuły. Zaglądajcie.

Wybraliśmy dla was fragmenty trzech znanych i popularnych książek. Pozostałe części znajdziecie na kanale projektu.

A.A. Milne - "Kubuś Puchatek"

 

Hugh Lofting - "Doktor Dolittle"

 

Lucy Maud Montgomery - Ania z Zielonego Wzgórza

 

NIESFORNI BOHATEROWIE

Bohaterowie lubią czasem opuszczać swoje miejsca w książkach i wędrują po bibliotecznych półkach w poszukiwaniu przygody. Chowają się między książkami, mieszają tytuły, wciskają się do nieswoich powieści, ukrywają się w różnych bibliotecznych zakamarkach.

Musimy coś z tym zrobić. Pomóżcie zaprowadzić porządek.

 

 

BLIŻEJ NIESAMOWITOŚCI I NIEZWYKŁOŚCI

Zapraszamy na spotkanie z tymi i z tym, co na co dzień niemożliwe. W proponowanych książkach nie brakuje czarodziei, czarnoksiężników, czarownic. Czytając odwiedzasz fantastyczne miejsca oraz niezwykłe krainy. Jak to przebiega? Czym się kończy? Co z tego wynika? Przeczytaj lub posłuchaj.

A może obejrzyj film. Nawet jeśli nie jesteś miłośnikiem fantasy czy fantastyki. Spróbuj! To ponad wszystko mądre, pouczające czytadła.

 

A jeśli polecasz coś innego z proponowanego gatunku, to napisz na biblios1go2.pl@o2.pl.

 


ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI I PRAW AUTORSKICH

23 kwietnia, jak co roku, obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Jednak w tym roku, kiedy z powodu epidemii musimy przebywać w przymusowej izolacji, książki nabierają szczególnego znaczenia w naszym życiu. Nie tylko dlatego, że mamy więcej czasu na czytanie, ale także dlatego, że książki wzmacniają więzy między ludźmi.
 
Dzielmy się pasją do czytania i płynącą z niego wiedzą! 
 
O książkach i czytaniu 
 
Zapraszamy wszystkich do podzielenia się swoimi uwagami na temat ulubionych książek i zamiłowania do czytania. Zachęcamy do przesyłanie ich w dowolnej formie na nasz adres: bibliotekabol@wp.pl.
 

 

CO DZISIAJ CZYTAMY?

Jaką książkę planujecie dzisiaj przeczytać? Nic wam nie przychodzi do głowy? To może skorzystacie z propozycji znalezionych na stronie Legalna Kultura.


Rafał Kosik, autor kultowej serii "Felix, Net i Nika", zaprasza do czytania opowiadania "Amelia i Kuba. Tajemnica celebryckiej wanny"

 

Jest to współczesna wersja legendy o warszawskiej Syrence. Tytułowi bohaterowie: jedenastolatkowie Amelia i Kuba oraz ich rodzeństwo, superinteligentny dziewięcioletni Albert i zwariowana sześciolatka Mi ratują Syrenkę uwięzioną w wannie warszawskiego apartamentowca. 



Opowiadanie można bezpłatnie pobrać w wybranym formacie (pdf, mobi, epub).
 
Czytajmy z Rafałem Kosikiem!

 

 

 

 

PODRÓŻ W PRZESZŁOŚĆ!
Jeśli chcesz oderwać się od rzeczywistości, zapomnieć na chwilę o wirusie czy wszelkich środkach ostrożności, przenieś się do czasów, kiedy życie wyglądało inaczej.

 
Ciekawe jak się podobało? Chętnie poczytamy o Twoich wrażeniach z historycznej wyprawy. Podziel się przeżyciami. Napisz i wyślij na: biblios1go2.pl@o2.pl .

 


RUSZAJ W ŚWIAT!

Gdy opuszczanie miejsca zamieszkania jest ograniczone, zwiedzanie świata wręcz niemożliwe, wybierz się w podróż z wyjątkowymi wędrowcami i autorami pasjonujących przeżyć. Posłuchaj, poczytaj! Towarzysz dzielnym bohaterom. Wykorzystaj poniższe linki. Dołącz do tych, którzy nie musieli ZOSTAĆ W DOMU.


Szerokiej drogi! Zapraszamy! Zachęcamy!


Inni młodsi i starsi podróżnicy także zapraszają do zwiedzania:

 

 

MÓJ DZIEŃ Z KSIĄŻKAMI

Zapraszamy do zabawy polegającej na uzupełnieniu pustych miejsc tytułami przeczytanych przez was książek.

Zaczęłam dzień _____.
Przez okno zobaczyłam _____
i idących  _____,
żeby zdążyć _____,
Zatrzymałam się przy _____.
i przygotowałam komputer _____
Podczas zdalnej lekcji nauczyciel powiedział: _____.
i zlecił mi zbadanie _____.
W czasie obiadu z _____
zauważyłam _____
pod _____.
Potem wróciłam do swojego pokoju _____.
i uczyłam się _____,
Następnie obejrzałam _____ z _______
i powiedziałam dobranoc _____.

Bardzo jesteśmy ciekawi waszych pomysłów i zabawnych opowiadań. Najciekawsze zostaną nagrodzone po powrocie do szkoły.  Swoje prace przesyłajcie na adres: bibliotekabol@wp.pl.

Pomysłodawczynią zabawy jest blogerka książkowa Lireal. Oryginalny tekst Autorki dostosowaliśmy do aktualnej sytuacji.

 

 

Z JAKIEJ KSIĄŻKI POCHODZI CYTAT?

Lubisz czytać? Znasz lektury szkolne? To quiz w sam raz dla ciebie!

Jeżeli rozpoznasz cytaty z 10 najpopularniejszych lektur, będziesz mistrzem. Nie będzie łatwo. Niektóre zadania mogą być podchwytliwe...

Powodzenia!

 

 

POMPON W RODZINIE FISIÓW

Dziś zapraszamy Was na fragment książki "Pompon w rodzinie Fisiów", który przeczyta jej autorka, Joanna Olech.

Mazurki, przysmaki, wygodny leżaczek... To właśnie smok Pompon lubi najbardziej. Jeśli macie w domu książkę, poczytajcie! Jeśli nie macie to posłuchajcie, jak autorka. Joanna Olech czyta fragment tej Zawsze Poprawiającej Humor książki :-)
‪#‎TerazCzasNaCzytanie‬

 

WIELKANOC W POEZJI

Czy wiecie, że powstało bardzo dużo wierszy związanych tematycznie ze świętami wielkanocnymi? Nie są one jednak tak popularne, jak bożonarodzeniowe. Warto więc usiąść i poczytać. Lepszej okazji nie będzie. Zapraszamy.

 

 

CZYTELNICZO Z UŚMIECHEM!

Dziś książkowe propozycje dla osób, które lubią się śmiać; dla starszych i młodszych, dla wielbicieli ,,Zwiadowców”. Powszechnie wiadomo, że czytanie dostarcza różnych przeżyć, ale współcześnie dobry humor potrzebny jest szczególnie.

Zorganizuj sobie wesołą wędrówkę i poczytaj kolejny raz, albo poznaj, wesołe fragmenty wymyślone przez znanych i mniej znanych pisarzy, a zawarte na przykład w  tekstach:


Może są w domowej biblioteczce, jeśli nie, wykorzystaj zamieszczone obok linki do audiobooków. Jak wolisz!



Miłośników ,,Zwiadowców” zapraszamy na stronę, gdzie znaleźć można najśmieszniejsze cytaty z  tego bestselleru.

A jeśli chcesz polecić coś innego, wesołego, napisz  i wyślij na adres: biblios1go2.pl@02.pl  Tekst może być nagrodzony, opublikowany. Zachęcamy! Wielu rozśmieszaczy!

 

KSIĄŻKĄ PRZEZ POKOLENIA

Empik ma dla Was wspaniały, rodzinny konkurs. Co należy zrobić?

 

Pokażcie lub opiszcie ulubionych bohaterów książek 3 pokoleń: dziadków, rodziców i dzieci. Jak wyglądałoby dzisiaj ich spotkanie?

 

Łapcie za książki, stare fotografie, pocztówki, kredki, farby – wszystkie chwyty dozwolone. Zaproście do zabawy wszystkich domowników.

 

Do wygrania czekają zestawy 3 książek i super gry rodzinnej!

 

Konkurs trwa do 10.04 do godz. 23:59.

Regulamin konkursu dostępny tutaj: https://bit.ly/3dKi24B


USIĄDŹ I POSŁUCHAJ

Ponownie zaglądamy do NINATEKI, skarbnicy interesujących informacji, materiałów i ciekawostek. Są tam także nagrania opowiadań, bajek oraz fragmentów książek czytanych przez znanych polskich aktorów.

 

Monika i Tosia lubią się przechwalać i wymyślają coraz bardziej niestworzone historie. Potem jest im głupio i źle śpią. Czy warto było tak kłamać? 

 

Przekonajcie się sami. Usiądźcie wygodnie i posłuchajcie opowiadania "Przechwałki" Renaty Piątkowskiej w interpretacji Joanny Moro.

 
 


ŚWIĘTO KSIĄŻKI DLA DZIECI

 
Światowy Dzień Książki dla Dzieci obchodzony jest 2 kwietnia, w dniu urodzin największego bajkopisarza - Hansa Christiana Andersena. 
 
Z tej okazji mamy dla was niespodziankę. 
 
Czytajcie, oglądajcie, bawcie się!
 


MAGICZNA SZKOŁA

 
Na stronie Ninateka znajdziecie wiele ciekawych propozycji: filmy, bajki, słuchowiska, spektakle teatralne. Warto tam zaglądać. Możecie, m.in. przypomnieć sobie "Akademię pana Kleksa". Ten wesoły film na pewno poprawi wam humor w trudnych czasach. Zapraszamy!

Pamiętacie, jak odbywała się nauka w Akademii? Jakim przedmiotom szkolnym odpowiadały zajęcia wymyślone prze pana Kleksa? Spróbujcie rozwiązać zagadkę.


A MY SIĘ NIE NUDZIMY! CZYTAMY!

 
Kto lubi książeczki o Basi?

Tylko teraz macie niepowtarzalną okazję poznania kolejnych przygód dziewczynki. Od wydawnictwa Egmont Galaktyka Czytelnika wasza ulubiona "Basia" Zofii Stanecka i Marianny Oklejak jest teraz do pobrania za darmo on line w ramach akcji #TerazCzasNaCzytanie!

Pobierz darmowy e-book z wybranymi opowiadaniami z zestawów Basi i czytaj na zdrowie!

Czytanie nie tylko dostarcza rozrywki i rozwija, ale też obniża poziom stresu. A opowieści o Basi – zwłaszcza!
 


BAJECZKI, WIERSZYKI, OPOWIADANIA

Lubicie opowieści o przygodach Reksia, Bolka i Lolka, Kuby i Śruby i innych bajkowych bohaterach? Zajrzyjcie na stronę Studia Filmów Rysunkowych. Na pewno wybierzecie coś dla siebie.
 
 
Jeśli jednak macie dość wpatrywania się w ekran komputera, posłuchajcie bajek, baśni i wierszy, które czyta #TataMariusz czyli Mariusz Rzepka, a wiosenna zakładka przyda się podczas samodzielnego czytania ulubionej książeczki. Zapraszamy!


OPERACJA HYDRA

 
Dzisiaj propozycja dla starszych czytelników. 
 
Znacie serię Operacja HYDRA? Kto zna, może sobie przypomnieć, a kto nie czytał, ma szansę poznać 6 powieści z tego cyklu. 
 
Kolejne  części serii noszą tytuły: „Ścieżka Janusza”, „Trop Katarzyny”, „Trasa Mirka”, „Trakt Patrycji”, „Szlak Waldemara”, „Droga Eweliny”. Wszystkie książki ukazują niebezpieczne środowiska, zachowania i zagrożenia, które realnie wokół nas istnieją, pokazując jednocześnie odważnych szesnastolatków, którzy stawili im czoło. 
 
Autor serii Operacja HYDRA, pan Krzysztof Petek udostępnił ją wam za darmoKsiążki znajdziecie TUTAJ. (zakładka Udostępnione)
 
Korzystajcie z okazji i czytajcie, czytajcie!
 
 

OPTYMISTYCZNY ALFABET
 
Zabawa ,,Literowe skojarzenia”.  Biblioteczna propozycja
 
Proponujemy literowe skojarzenia na wiosenny czas w domowym zaciszu.

 
Gra polega na uzupełnianiu ozdobnego alfabetu wyrazami kojarzonymi, związanymi z wiosną i radością. 
 
,,Alfabet” można tworzyć samodzielnie lub w rodzinnie, w małej grupie; elektronicznie ale też ręcznie (po wydrukowaniu). Duża dowolność. Warto go ozdobić tak, by stanowił coś w rodzaju pocieszenia w tych wirusowych dniach.  
A może zabawcie się, kto szybciej, kto więcej wynajdzie poszukiwanych słów.
 
Jeśli chcesz, by Twoja praca znalazła się na bibliotecznej wystawie, prześlij ją na adres biblios1go2.pl@o2.pl  lub  przynieś do biblioteki po wznowieniu zajęć.
 
Najładniejsze, najciekawsze będą nagrodzone! 
ZACHĘCAMY!  WESOŁEJ ZABAWY!
 

Mamy też małe co nieco do poczytania.

Wydawnictwo Marpress dołączyło do akcji Fundacji Powszechnego Czytania i apeluje, żebyście zostali w domu. Pamiętajcie #TerazCzasNaCzytanie.

Poznajcie książkę "Bajki z dna Bałtyku" Agaty Półtorak oraz skorzystajcie z udostępnionych darmowych materiałów:

1) 5 bajek do przeczytania online
2) Instrukcja szycia materiałowej meduzy
3) Babka mała do wydrukowania i pokolorowania
 
 

CZYTAMY TOLKIENA!
 
Dzisiejszy post kierujemy do wszystkich. Zamknięcie szkół nie przeszkodzi nam w zorganizowaniu 25 marca Dnia Czytania Tolkiena!

Wasi koledzy często i chętnie polecają "Hobbita" autorstwa dzisiejszego bohatera. Oto niektóre opinie:
  • Fajna książka przygodowa, na pewno Ci się spodoba. 
  • Wiele miejsc i zamków do zwiedzania. Aż szkoda, że tak naprawdę ich nie ma. 
  • Bardzo dużo bitew, waleczni ludzie. 
  • Niezwykle postacie, dobrzy żołnierze. Ciekawe, jakie mieli miecze. 
  • Królów i królewien bez liku.
  • Fantastyczna, magiczna atmosfera.
Poznajcie lepiej Autora, książkę, posłuchajcie fragmentu, rozwiążcie quiz i czytajcie, czytajcie ...
 
 
 

MOJA BIBLIOTECZKA
 
Niezmienne zachęcamy do czytania. Zarezerwujcie sobie każdego dnia trochę czasu na książkę. Wiecie, że czytanie zmniejsza poziom stresu? Tak więc czytajcie!
 
Mamy też propozycję.
 
Strona Rysopisy (dziękujemy) udostępniła piękną grafikę BIBLIOTECZKA. Pobierzcie ją, wydrukujcie i wypełniajcie swoimi tytułami. Możecie też opracować i narysować własną wersję BIBLIOTECZKI. Będzie jeszcze ciekawiej. Po powrocie do szkoły, pochwalcie się, co przeczytaliście.  
 
 


NA TROPIE PRZYGODY

Dzisiaj polecamy lekturę „W pustyni i w puszczy” Henryka Sienkiewicza. Tak rekomenduje ją Wasza koleżanka.

Książka pod tytułem „W pustyni i w puszczy” Henryka Sienkiewicza opowiada o przygodach czternastoletniego Stasia i ośmioletniej Nel. Dzieci nie mają matek, a wychowaniem ich zajmują się ojcowie, którzy nadzorują prace przy budowie kanału „Sueskiego” w Egipcie. 

W tym czasie w Afryce wybucha powstanie i dzieci zostają porwane. Udaje im się uwolnić i przemierzają Afrykę w poszukiwaniu pomocy, przeżywając wiele ekscytujących przygód, ale jakich, musicie poznać sami. Justyna

Lekturę możecie przeczytać tutaj.
 
 
 

 

WIOSENNE KARTY

 

 


BAJKOWISKO ZAPRASZA

 
Dzisiaj zapraszamy młodsze dzieci do Bajkowiska.

Jest to wielka biblioteka słuchowisk dla dzieci na YouTube.
Najlepsi polscy lektorzy i znani artyści czytają ciekawe historię, wzbogacone o piękne ilustracje.
 

Na początek posłuchajcie bardzo lubianych przez naszych czytelników opowiastek o Cudaczku Wyśmiewaczku Julii Duszyńskiej.


Podobało się? Tutaj znajdziecie część II opowiadań.

 

WIRTUALNE WYCIECZKI

Dzisiaj proponujemy wam wycieczki. Nie ruszając się z domu możecie odwiedzić jedne z najpiękniejszych miejsc w Polsce i na świecie. Coraz więcej muzeów, zamków i świątyń oferuje wirtualne wycieczki lub umieszcza swoje zbiory online.

Zaczynamy od wyjątkowych bibliotek, później zwiedzimy różne muzea i zamki.
Zapraszamy do zwiedzania.

 

 

W TAJEMNICZYM OGRODZIE

Za oknem wspaniała wiosenna pogoda. Szkoda, że nie możemy z niej w pełni korzystać. Ale od czego są książki?

Polecamy dzisiaj „Tajemniczy ogród” F. H. Burnett. Tak zachęca do przeczytania jej Magda. Może i wy się skusicie. Zapraszamy.

Moją ulubioną książką jest „Tajemniczy ogród” F. H. Burnett. Książka opowiada o samotnej dziewczynce i jej trudnym dzieciństwie. Jej rodzice zmarli w Indiach, a samolubna i niegrzeczna Mary została adoptowana przez wuja i zamieszkała w jego angielskim zamku. Mery uczy się nowego życia, poznaje nowych ludzi, z niektórymi zaprzyjaźnia się. Odkrywa niezwykłe, tajemnicze, zapomniane miejsce. Pod ich wpływem niegrzeczna dziewczynka zmienia się w miłą i radosną osobę - Magda.
 


Jeśli jeszcze nie znacie tej książki, teraz jest doskonały czas na czytanie. Możecie to zrobić w wirtualnej bibliotece. Tutaj znajdziecie książkę.

Obecnie nie możemy przebywać w parkach, czy ogrodach, więc stwórzmy je sami. Jak wyobrażacie sobie tajemniczy ogród?  Namalujcie własny ogród marzeń.Wykorzystajcie do tego program https://sketch.io/sketchpad/pl/ lub inny, dowolny, znany wam program graficzny.

Swoje dzieło możecie przysłać na adres: tprokowska@gmail.com. Zrobimy piękną wiosenną galerię. Zapraszamy!

Przykład:

 
 

E-BIBLIOTEKA

Zapraszamy do naszej e-biblioteki

Kto nie zdążył wypożyczyć książki, może przeczytać ją online. W tych miejscach możecie to zrobić. 

 
 
Z ostatniej chwili:  Empik udostępnia wszystkim za darmo pakiet Premium na 60 dni. Zyskujemy dostęp do ponad 11 tysięcy audiobooków i e-booków. Od teraz przez dwa miesiące wszyscy mogą skorzystać z bezpłatnego dostępu do szerokiego pakietu korzyści w ramach usługi Empik Premium. Aby aktywować swój darmowy kod, wystarczy wejść na stronę: www.empik.com/czas-w-domu
 
A oto propozycja zabawy na dziś. 
Nie wychodź z domu - graj w Zaczytane Bingo! 

Zabawa w ramach akcji #TerazCzasNaCzytanie 
 
➡️ ZASADY ZACZYTANEGO BINGO ⬅️

1️⃣ Wydrukuj Zaczytane Bingo: http://bit.ly/Zaczytane_Bingo
2️⃣ Przeczytana książka z danym tematem = jedno zakreślone pole.
3️⃣ Spróbuj zebrać BINGO, czyli 5 sąsiadujących ze sobą pól: w pionie, w poziomie lub na skos (w dowolnym kierunku).
4️⃣ Jedna książka może odpowiadać tylko jednej kategorii. Nawet jeśli dana książka pasuje do dwóch lub więcej kategorii, po przeczytaniu jej możesz zakreślić tylko jedno pole.
5️⃣ Wrzucaj swoje efekty i propozycje książek na FB, oznaczaj Fundację Zaczytani i dodawaj #ZaczytaneBingo!
 
 

 

KONKURS "ZOSTAJĘ W DOMU"

Wydawnictwa W.A.B. i Wilga, wydawca gier planszowych Fox Games, księgarnia cyfrowa Virtualo oraz aplikacja Empik Go podjęły współpracę i postanowiły rozdać ponad 1000 książek i gier planszowych (w tym 100 ebooków i audiobooków, 500 miesięcznych dostępów do serwisu Empik Go, 200 książek dla dzieci i 150 książek dla dorosłych).
 
Co trzeba zrobić, żeby je dostać? 
 
Zadanie jest proste: od 13 do 29 marca należy wstawić na swój profil na Instagramie lub Facebooku autorskie zdjęcie pokazujące, jak spędza się czas w domu z książką, audiobookiem lub grą planszową, a w opisie użyć hashtagów #zostańwdomu , #czytajksiążki i/lub #grajwplanszówki, a następnie wysłać link do posta na adres mailowy: konkurs@gwfoksal.pl (z dopiskiem w tytule wiadomości „Konkurs Zostaję w domu”).
 
Każda osoba może wysłać na konkurs tylko jedno zdjęcie. Laureaci zostaną poinformowani o wygranych drogą mailową najpóźniej do dnia 12 kwietnia 2020 roku. Regulamin akcji znajdziecie, klikając tutaj.
 


HEJ, PRZYGODO!

Jedną z książek udostępnionych przez wydawnictwo Legimi są "Wakacje z duchami" Adama Bahdają.

Aby pobrać książkę wystarczy wpisać na stronie www.legimi.pl/czas-na-czytanie/ kod czytamy, a następnie zarejestrować się w serwisie Legimi i pobrać aplikację. Po zalogowaniu w niej lektura znajdować się będzie na wirtualnej półce. Kod wykorzystać można do 31 marca, natomiast książka przyznana będzie bez ograniczeń czasowych.

Zobaczcie, jak poleca "Wakacje z duchami" wasza koleżanka:

Książka opowiada o perypetiach grupki chłopców tropiących tajemnicze duchy w zamku, w pobliżu którego spędzają wakacje. Chłopcy postanawiają dowiedzieć się, czy zjawy są prawdziwe. Polecam! Czytanie tej książki to doskonała zabawa.

 

 

Na początek propozycja wydawnictwa Legimi, które udostępniło bezpłatnie 20 książek dziecięcych i młodzieżowych. Wszystkie książki dostępne są w formie ebooka, a część z nich dodatkowo audiobooka.

 

 

Aby sięgnąć po wybraną pozycję wystarczy wpisać na stronie www.legimi.pl/czas-na-czytanie/ kod czytamy, a następnie zarejestrować się w serwisie Legimi i pobrać aplikację. Po zalogowaniu w niej lektura znajdować się będzie na wirtualnej półce. Kod wykorzystać można do 31 marca, natomiast książka przyznana będzie bez ograniczeń czasowych. Czytajcie i polecajcie!

 

Data dodania: 2020-06-02 09:51:05
Data edycji: 2021-04-18 08:07:45
Ilość wyświetleń: 8616

SP1 - NASZ KALENDARZ NA ROK 2024/2025

OBSERWUJ >>>
Więcej informacji

Informacje

Wsparcie, porady, przydatne informacje
Więcej informacji

Kalendarz

Współpracujemy

Kształcić duszę cnotami, umysł naukami, a ciało sportem.

Janusz Kusociński
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej