UWAGA - ZMIANA NUMERU TELEFONU - NOWY NUMER DO SEKRETARIATU - 75 612 13 60
Opcje widoku
Ikona powiększania tekstu
Powiększ tekst
Ikona pomniejszania tekstu
Pomniejsz tekst
Ikona zmiany kontrastu
Kontrast
Ikona podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Odnośnik do Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Resetowanie ustawień
Reset

W LABIRYNCIE KSIĄŻEK

Celem głównym projektu była promocja książek dla dzieci i młodzieży, przede wszystkim polskich autorów i zachęcanie uczniów do czytania dla przyjemności poprzez różne działania twórcze z wykorzystaniem technologii informacyjno – komunikacyjnych.

 

Cele szczegółowe:

  • popularyzacja czytelnictwa literatury dziecięcej
  • zachęcanie do czytania literatury polskiej spoza kanonu lektur
  • pobudzanie wyobraźni, kreatywności uczniów, zachowań społecznych i odpowiedzialności
  • kształtowanie umiejętności posługiwania się różnorodnymi środkami wypowiedzi
  • rozwijanie zainteresowań przedmiotowych – literackich, historycznych, geograficznych
  • kreatywne wykorzystanie TIK
  • uczenie się od siebie nawzajem na poziomie ucznia i nauczyciela

 

Działania projektowe

  1. Działania wstępne - założenie partnerstwa, uzgodnienie i rejestracja projektu. Wspólne określenie zakresu tematycznego projektu, działań, harmonogramu i metod pracy, sposobów komunikacji.
  2. Poznajmy się - zapoznanie partnerów, prezentacja swoich szkół i miejscowości - zabawy integracyjne „Kim jestem?”, „Skąd jesteśmy?”, kolaże, prezentacje i filmy, pokaz ulubionych książek, komentowanie.
  3. Bezpiecznie w sieci – film, prezentacje oraz gry przypominające zasady bezpieczeństwa w sieci, wspólne opracowanie netykiety.
  4. Wprowadzenie do tematyki projektu – mapa skojarzeń związanych z książką, zabawa z chmurami wyrazowymi „Jaka to książka?” oraz wizualizacja „Gdybym był bohaterem książki, to …”.
  5. Książki i my. Zebranie na Padlecie ulubionych książek polskich autorów. Czytanie i opracowywanie wybranych książek. Tworzenie materiałów reklamowych książek: interaktywne okładki, ilustracje, plakaty, kolaże, animacje, filmy, recenzje, chmury wyrazowe, lapbooki, komiksy. Spotkanie online i czytanie z podziałem na role fragmentów książki. Założenie reklamowego bloga i wspólne redagowanie. Napisanie sześciu autorskich opowiadań w grupach międzyszkolnych, opracowanie i wydanie ich w formie ebooków oraz videobooków.
  6. Książkowe gry i zabawy – tworzenie i granie w gry partnerów: cyfrowe puzzle, krzyżówki, quizy, zagadki, układanki i inne zgadywanki dotyczące książek i ich autorów. Szkolne turnieje gier.
  7. Labirynt książek. Budowanie w bibliotekach labiryntów z książek. Wspólnie stworzenie gry planszowej „Lekturka” i jej wersji elektronicznej oraz elektronicznej gry „Labirynt” Opracowanie i opublikowanie literackich labiryntów. Prezentacja miejsc, związanych z książkami w naszych miejscowościach. Przeprowadzenie międzyszkolnego turnieju literackiego.
  8. Szkolne akcje czytelnicze. Organizowanie i prezentowanie różnych akcji czytelniczych, szkolnych i środowiskowych. Opublikowanie zbioru „Bank działań promujących czytanie” w formie ebooka.
  9. Kącik poradnikowy. Zgromadzenie w jednym miejscu narzędzi wykorzystanych w projekcie. Kącik zawiera samouczki przez nas utworzone, prezentujące narzędzia eTwinningowe i TIK-owe.
  10. Wspólne świętowanie Bożego Narodzenia – kalendarz adwentowy, życzenia i dekoracje świąteczne.
  11. Rozpowszechnianie, ewaluacja i podsumowanie projektu.

Strona projektu 

Podsumowanie i prezentacja projektu

Listy gratulacyjne

Realizacja projektu

 

 

Projekt został wyróżniony Krajową Odznaką Jakości. Jest to certyfikat przyznawany przez Krajowe Biuro eTwinning w Warszawie nauczycielom i szkołom, których działania w ramach projektu reprezentują szczególnie wysoki poziom.

 

Data dodania: 2019-01-30 21:34:53
Data edycji: 2019-07-17 14:58:55
Ilość wyświetleń: 1152

Konkursy

Aktualne konkursy szkolne i pozaszkolne
Więcej informacji

Informacje

Wsparcie, porady, przydatne informacje
Więcej informacji

Kalendarz

Współpracujemy

Kształcić duszę cnotami, umysł naukami, a ciało sportem.

Janusz Kusociński
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej