ZAPISY DO KLASY PIERWSZEJ NA ROK SZKOLNY 2025/2026 - KLIKNIJ ABY ZOBACZYĆ >>>
Opcje widoku
Ikona powiększania tekstu
Powiększ tekst
Ikona pomniejszania tekstu
Pomniejsz tekst
Ikona zmiany kontrastu
Kontrast
Ikona podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Odnośnik do Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Resetowanie ustawień
Reset

W LABIRYNCIE KSIĄŻEK

Celem głównym projektu była promocja książek dla dzieci i młodzieży, przede wszystkim polskich autorów i zachęcanie uczniów do czytania dla przyjemności poprzez różne działania twórcze z wykorzystaniem technologii informacyjno – komunikacyjnych.

 

Cele szczegółowe:

  • popularyzacja czytelnictwa literatury dziecięcej
  • zachęcanie do czytania literatury polskiej spoza kanonu lektur
  • pobudzanie wyobraźni, kreatywności uczniów, zachowań społecznych i odpowiedzialności
  • kształtowanie umiejętności posługiwania się różnorodnymi środkami wypowiedzi
  • rozwijanie zainteresowań przedmiotowych – literackich, historycznych, geograficznych
  • kreatywne wykorzystanie TIK
  • uczenie się od siebie nawzajem na poziomie ucznia i nauczyciela

 

Działania projektowe

  1. Działania wstępne - założenie partnerstwa, uzgodnienie i rejestracja projektu. Wspólne określenie zakresu tematycznego projektu, działań, harmonogramu i metod pracy, sposobów komunikacji.
  2. Poznajmy się - zapoznanie partnerów, prezentacja swoich szkół i miejscowości - zabawy integracyjne „Kim jestem?”, „Skąd jesteśmy?”, kolaże, prezentacje i filmy, pokaz ulubionych książek, komentowanie.
  3. Bezpiecznie w sieci – film, prezentacje oraz gry przypominające zasady bezpieczeństwa w sieci, wspólne opracowanie netykiety.
  4. Wprowadzenie do tematyki projektu – mapa skojarzeń związanych z książką, zabawa z chmurami wyrazowymi „Jaka to książka?” oraz wizualizacja „Gdybym był bohaterem książki, to …”.
  5. Książki i my. Zebranie na Padlecie ulubionych książek polskich autorów. Czytanie i opracowywanie wybranych książek. Tworzenie materiałów reklamowych książek: interaktywne okładki, ilustracje, plakaty, kolaże, animacje, filmy, recenzje, chmury wyrazowe, lapbooki, komiksy. Spotkanie online i czytanie z podziałem na role fragmentów książki. Założenie reklamowego bloga i wspólne redagowanie. Napisanie sześciu autorskich opowiadań w grupach międzyszkolnych, opracowanie i wydanie ich w formie ebooków oraz videobooków.
  6. Książkowe gry i zabawy – tworzenie i granie w gry partnerów: cyfrowe puzzle, krzyżówki, quizy, zagadki, układanki i inne zgadywanki dotyczące książek i ich autorów. Szkolne turnieje gier.
  7. Labirynt książek. Budowanie w bibliotekach labiryntów z książek. Wspólnie stworzenie gry planszowej „Lekturka” i jej wersji elektronicznej oraz elektronicznej gry „Labirynt” Opracowanie i opublikowanie literackich labiryntów. Prezentacja miejsc, związanych z książkami w naszych miejscowościach. Przeprowadzenie międzyszkolnego turnieju literackiego.
  8. Szkolne akcje czytelnicze. Organizowanie i prezentowanie różnych akcji czytelniczych, szkolnych i środowiskowych. Opublikowanie zbioru „Bank działań promujących czytanie” w formie ebooka.
  9. Kącik poradnikowy. Zgromadzenie w jednym miejscu narzędzi wykorzystanych w projekcie. Kącik zawiera samouczki przez nas utworzone, prezentujące narzędzia eTwinningowe i TIK-owe.
  10. Wspólne świętowanie Bożego Narodzenia – kalendarz adwentowy, życzenia i dekoracje świąteczne.
  11. Rozpowszechnianie, ewaluacja i podsumowanie projektu.

Strona projektu 

Podsumowanie i prezentacja projektu

Listy gratulacyjne

Realizacja projektu

 

 

Projekt został wyróżniony Krajową Odznaką Jakości. Jest to certyfikat przyznawany przez Krajowe Biuro eTwinning w Warszawie nauczycielom i szkołom, których działania w ramach projektu reprezentują szczególnie wysoki poziom.

 

Data dodania: 2019-01-30 21:34:53
Data edycji: 2019-07-17 14:58:55
Ilość wyświetleń: 1171

SP1 - NASZ KALENDARZ NA ROK 2024/2025

OBSERWUJ >>>
Więcej informacji

Informacje

Wsparcie, porady, przydatne informacje
Więcej informacji

Kalendarz

Współpracujemy

Kształcić duszę cnotami, umysł naukami, a ciało sportem.

Janusz Kusociński
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej